News

Bylo vám více než 50 let a není pro vás práce?

Špatná nabídka práce podle věkové skupiny. Zhruba polovina žen starších 50 let má problém najít práci. A podle průzkumů, ani muži v této věkové kategorii nemají zrovna na růžích ustláno. Jaké máte možnosti, když je vám více než 50 let? Pomůže vám portál Personalistka.cz, kde můžete hledat práci dle oboru a regionu a několik jednoduchých rad.

Práce

Práce

Neuvádějte do CV datum narození

Snadno se vám tak stane, že ačkoliv pošlete desítky životopisů, při pohledu na vaše datum narození vás rovnou odmítnou. Řešení je jednoduché, do svého CV nepište datum narození. Dle zákona není tento údaj v životopisu povinný.

Zvolte sebevzdělávání pomocí projektů EU

Na trhu práce není pro osoby starší 50 let zrovna jednoduché uchytit se. Radnice a mnohé neziskové organizace čas od času vypisují nejrůznější projekty pod záštitou EU. Zpravidla jde o bezplatné vzdělávání, rekvalifikaci, apod. Rekvalifikace naleznete i na personálních webech.

Zvyšte si kvalifikaci a práce se najde sama

I v pokročilém věku se můžete vzdělávat. Můžete si udělat maturitu nebo rovnou vysokou školu, alespoň titul bc. Ne každému zaměstnavateli vysvětlíte, že nemáte sice požadované vzdělání, ale léta zkušeností.

Intenzívní hledání práce

Nepřestávejte zasílat životopis, obcházet firmy osobně. Na portálu Personalistka.cz si můžete vybrat nejen zaměstnání stálé, ale také brigády nebo práci z domova. V případě, že se vám nedaří zaměstnání najít, obraťte se na pracovníky úřadu práce.

Vyhněte se podvodným nabídkám při hledání práce

Čas od času můžete narazit na nabídky podvodné, které poznáte tak, že není jasně definována náplň práce, nabízená částka je víc než lákavá nebo po vás chtějí vstupní poplatek nebo vás tlačí do podpisu pracovní smlouvy.  Odradit by vás mělo také to, pokud schůzka probíhá v kavárně.  Chcete-li spolehlivě získat práci, vstupte na portál Personalistka.cz, kde najdete ověřené nabídky.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Novinky-Zprávy.cz   

Tiskové-zprávy.eu     

Aktualitycz.cz