News

Čas jsou peníze platí v podnikání dvojnásob

Začít úspěšnou dráhu soukromého podnikání je s dobrým nápadem snadné. Obchodní duch vám pomůže získat první zákazníky a otevřené příležitosti na trhu se postarají o váš úspěch v budoucnu. Teď je třeba vybrat si způsob podnikání. Na začátku vám pomohou ready made společnosti.

Jak začít s podnikáním

Úplně na začátku nestojí prodejní sortiment, smlouva s dodavatelem nebo portfolio zákazníků. Zpočátku se musíte rozhodnout, jako formu podnikání pro své obchody zvolíte. Máte celou řadu možností. Představme si výhody i nevýhody populárních forem podnikatelské činnosti.

Oblíbenou a jednoduchou možností, jak začít s podnikáním je založit si živnostenský list a začít podnikat jako osoba samostatně výdělečně činná. Jedná se o poměrně rychlý administrativní proces.

Tato forma podnikání má ale rizika. Tím je neomezené ručení. Za závazky společnosti ručíte celým svým majetkem. Tedy i soukromým majetkem, který využívá vaše rodina. Dům, zahrada, automobil.

Z hlediska ručení za závazky je vhodnější založit společnost s ručením omezeným. Jedná se o kapitálovou obchodní společnost a její založení je možné už od 1 Kč základního kapitálu. Jako majitel společnosti máte oddělený majetek osobní a majetek firmy.

Složitější možností, jak s podnikáním začít je založit akciovou společnost. Proces založení akciové společnosti už je náročnější a zdlouhavý. Zpravidla vyžaduje právní poradenství a asistenci při splnění nutných legislativních kroků.

Akciovou společnost můžete založit se základním kapitálem 2 000 000 Kč nebo 20 000 000 Kč, pokud budete veřejně upisovat akcie. Pochopitelně existují i jiné formy osobních a kapitálových společností.

Ručení za závazky společnosti:

Živnostník – celým svým majetkem.

Společnost s ručením omezeným – společnost ručí majetkem firmy, společník do výše zapsaného a nesplaceného vkladu.

Akciová společnost – ručí za závazky celým majetkem společnosti.

Snadný start vašich obchodů

Jakmile se rozhodnete pro typ společnosti je třeba společnost založit. Čeká vás návštěva mnoha institucí a vyřízení nutných registrací a formulářů. Začít podnikat jako živnostník se vám podaří už obvykle během prvního týdne.

Společnost s ručením omezeným dokážete vlastními silami založit asi za měsíc. Na založení akciové společnosti počítejte alespoň tři měsíce. Jak založit společnost rychle a co nejsnadněji? Nákupem ready made společnosti.

Proč se rozhodnout pro ready made s.r.o.

Ready made firmy jsou společnosti, které založil tým profesionálů za vás. Mají vyřízeny veškeré nutné registrace a jsou připraveny k zahájení podnikatelské činnosti třeba už od druhého dne od zakoupení.

Vy si jen vyberete ze seznamu existujících společností a úspěšné podnikání může začít. Při ready made s.r.o. si můžete vybrat podle data založení společnosti i podle výše základního kapitálu.

Získáváte firmu, která byla registrovaná například před třemi lety a působí na obchodní partnery jako stabilní subjekt.

Jestliže začínáte podnikat s vyšším vstupním kapitálem nebo plánujete změnu současné podoby podnikání, sloučení nebo expanzi, můžete zakoupit ready made a.s.

Každý den nečinnosti vás stojí peníze v podobě ušlých zisků. Začněte podnikat co nejdříve!

Parkerhill.cz – zakládání CZ i zahraničních společnost