News

Chybí vašemu webu návštěvnost? Víme, jak ji lze přivést

SEO recicle arrows

Provozujete eshop, internetový magazín anebo nějakou online službu? Pokud ano, pak jistě víte, jak důležité je pro vás množství lidí, kteří váš portál navštíví. Mnohdy dochází k tomu, že stránky jsou opravdu poutavé, nicméně zabloudí na ně pouze jen několik málo uživatelů. Čím to je? Zřejmě nevhodně řešeným SEO! Co tato zkratka znamená a jak cílit na uživatele, respektive potenciální zákazníky? Na všechny tyto otázky si postupně odpovíme. 

Magická zkratka SEO

Co je vlastně SEO? Odpověď na tuto otázku je ukrytá ve zkratce anglických výrazů, jimiž jsou Search Engine Optimization. Jedná se fakticky o soubor technik vedoucích k tomu, že vaše internetové stránky budou brát v potaz nejznámější vyhledávače. Když si zadáte určité výrazy, jež s vaším webem jakkoli souvisejí, umístí se portál ve vyhledávání na předních pozicích. Tím pádem jsou takovéto weby samozřejmě více vyhledávány a uživatelé se na ně rádi vracejí. Podívejme se tedy na základní techniky SEO. 

Klíčová slova a jejich analýza

Určitě víte, jaké výrazy souvisejí právě s vaším podnikáním. Jedná-li se například o realitní společnost, pak je s ní spjaté všechno, co se jakkoli pojí s prodejem, nákupem nebo výstavbou objektů. Optimální je vyhledat nástroje třeba Seznamu nebo Googlu a podívat se, jaké výrazy uživatelé reálně hledají. Specializované společnosti umí vytvořit takzvanou analýzu klíčových slov. S tou se dá dále pracovat a cílit na konkrétní výrazy. 

Budování správného obsahu

Nesmírně důležitý je obsah vašeho webu, jenž by měl být neustále aktualizován. Inovace přináší ovoce. Máte-li statický eshop, pořiďte si blog. Lidé dnes hledají hlavně užitečné informace a přímo cílenou reklamu tolik v potaz neberou. 

Stále si nevíte rady? Obraťte se na specializovanou firmu. SEO www obstarají profesionálové, kteří v oboru pracují již několik let a mají dostatek zkušeností. Naším tipem je společnost SEO Consult.