News

Chytáte kapry ve studené vodě? Prozradíme, jaké krmení je vhodné

Patříte k vášnivým rybářům? Pak se nabízí otázka, jaké krmení volíte při rybaření. Každý rybář ví, že krmení se odvíjí vždy od ročního období a taky dle vody, v níž loví. Zaměřme se nyní na studenou vodu. Jaké krmení pořídit, pokud se chystáme lovit ve studené vodě?

Každý rybář má na položenou otázku zcela jinou odpověď a jiný názor. Obecně však platí, že s klesající teplotou vody jsou ryby méně aktivní, tudíž i méně žerou. Krmení pro ně musí být tedy dostatečně atraktivní, musí být pro ně velkým lákadlem. 

Profesionální rybáři se shodují na tom, že by se měl rybář při lovu ve studené vodě vyvarovat klasickému pšeničnému nebo kukuřičnému šrotu. Jedná se o poměrně tučné krmení, které ryby rychle zasytí a o další žrádlo už nemají posléze zájem. Na záběr byste pak čekali marně. Raději doporučujeme zvolit boilies, což jsou takzvané kapří kuličky – ideální krmení právě na kapry, kteří se v českých vodách pohybují v největším množství. 

Ve studené vodě používejte boilies tmavé barvy

Většina rybářů je přesvědčená o tom, že barevné boilies je pro kapry atraktivní. Jenže ne vždy je to pravda. Ano, když je voda teplá, kapři se honí za každou podezřelou a lákavě zbarvenou věcí. Pokud je však voda studená, je důležité, aby se boilies zbarvilo do černé barvy. V chladných obdobích roku se snažíme krmení vždycky barevně přizpůsobit barvě dna. A většina je opravdu zbarvená do tmavých odstínů, do bahnitých barev. 

Navíc kapr se bude domnívat, že se jedná o jeho přirozenou potravu. Nebude nastražené krmivo v ničem jiné, kapr se tak lehce napálí. 

Znáte tygří ořech?

Skvělým krmením je také tygří ořech, což je neodolatelná pochoutka plná přírodního cukru. Oproti boilies je tygří ořech odolnější vůči rakům, bílé rybě. Tygří ořech není samozřejmě ořech, je to hlíza neboli zemní mandle, která se pěstuje už více jak čtyři tisíce let v daleké Africe.