News

Co to je aerifikace trávníku a jak se provádí

Jestliže toužíte po měkkém a svěže zeleném trávníku na své zahradě, na kterém bude radost přes léto relaxovat, tak určitě nepodceňujte péči o něj. Ta začíná hned zkraje jara. První jarní měsíce by se měly nést ve znamení provzdušnění neboli aerifikace trávníku, dále je nutná i vertikutace. K oběma krokům budete potřebovat speciální techniku. Tu si ale dnes můžete snadno a za minimální poplatek vypůjčit. Nemusíte tedy kupovat drahé stroje, na které vám bude po zbytek roku v garáži nebo v zahradním domku sedat prach. Provzdušnění částečně zvládnete i ručně, pravděpodobně se však nedočkáte tak dobrého výsledku jako od profesionální techniky.

Jaký aerifikátor? Půjčovna Mgrgreen vám poradí

Ve firmě s webovými stránkami mgrgreen.cz se specializují na půjčovnu strojů pro údržbu trávníků a na údržbu zahrad a parků. Poradí vám, jak na údržbu velkých i malých travnatých ploch. Pěkný trávník tak může mít nejen sportovní hřiště, ale i vaše zahrada. Vypůjčit si zde můžete například profesionální aerifikátor. Půjčovna vám ho dodá za minimální denní poplatek. Přístroj si můžete zarezervovat i online a vyhradit si tak předem dostatek času na údržbu své zahrady. Aerifikátor je důležitý pro provzdušnění vegetační vrstvy půdy, pro zlepšení vodopropustnosti nebo pro posílení růstu a regeneraci travních ploch. Vyplatí se tento krok nepodcenit.

Údržba trávníku je nezbytná pro zelený koberec

Krásný zelený trávník určitě nezískáte bez údržby. Nemusíte si kupovat drahý travní koberec, ani shánět speciální zeminu. Pěkný trávník vypěstujete i z obyčejného osiva. Vyžaduje však dostatek celoroční péče. Tu lze samozřejmě částečně automatizovat (například pomocí automatického závlahového systému). Na jaře je však nutné půdu provzdušnit a dodat jí živiny. Tato každoroční údržba trávníku vás ani nemusí stát více času než pouhý jeden víkend. Od profesionálů na mgrgreen.cz si můžete nechat i odborně poradit, do čeho tento čas investovat.