News

Cykloturistika k létu neodmyslitelně patří, kam se vydat?

Pokud existuje činnost, která by šla označit za čistě letní záležitost, cykloturistika by se umístila na předních místech. Ve špatném počasí ani v zimě není jízda na kole nic příjemného, zato v létě ve spojení s osvěžujícími limonádami či zmrzlinami neexistuje dostupnější varianta cestování.

Zásadní otázkou ovšem je, kam se vlastně vydat? Je lepší spíše objíždět památky v okolí, nebo dojet nejprve autem či vlakem dále od domova? A co vlastně lze v Česku na kole vidět?

Neomezujte se na okolí

Dlouhá desetiletí platilo, že dostat se s kolem dál než kolik dokážete ujet, znamenalo popojíždět autem. To nebylo nic příjemného, člověk se nemohl ani dotknout alkoholu, bylo třeba hledat vhodné místo k parkování a v neposlední řadě bylo nutné vrátit se na místo, z kterého jste vyjeli a kde zůstalo auto.

To už dnes naštěstí neplatí. S bicyklem se dostanete do drtivé většiny vlaků, mnohdy nejenom osobních, ale i rychlíků a vlaků vyšší kvality. Proto není problém přejet třeba přes půl republiky a večer či druhý den se pouze s kolem opět vrátit. Existují rovněž i cyklobusy, jimiž se přepravíte zejména v nejpopulárnějších cyklistických oblastech.

A co popojíždění po okolí? To pochopitelně nevynechávejte, má své kouzlo. Najděte si takovou trasu, která bude vyhovovat přesně vašim požadavkům, a kterou můžete podle aktuální situace měnit. Navíc dnes již není ani problém vzít si kolo do tramvaje či autobusu, akorát možná budete muset strpět nepříjemné pohledy některých nechápajících cestujících.

Památky naleznete všude

Kam se vlastně na kole vydat? Dobrou volbou jsou hrady a zámky, obvykle nebývá problém dojet až prakticky ke vstupu a kolo si tam zamknout. Vyrazit můžete i do přírody, jízda lesem má své nesporné kouzlo. Díky různým bikesharingovým společnostem není ani problém vydat se vlakem či autem do některého z větších měst, kde si poté vypůjčíte kolo.

Ať už se na kole vydáte kamkoliv, dbejte základním bezpečnostním pravidlům. Nesedejte na kolo podnapilý, nepřetěžujte se a pro všechny případy noste přilbu.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zpravy.eu     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz