News

Dřevostavby jako záruka moderního bydlení

Zděné domy nabízejí bezpečí, komfort a odolnost. Dřevostavby na klíč se však pyšní i přidanou hodnotou. Jestliže jste i vy propadli kouzlu srubů, roubenek nebo jiných tipů dřevěných staveb, máme pro vás několik informací, které vás utvrdí ve vašem nadšení.

Úleva pro vaši peněženku

Při stavbě domu mějte na paměti, že budování je jen jedním z mnoha procesů, který je třeba zaplatit. Nejvýznamnější část pro rozpočet bude tvořit provoz, ale nákladná může být také případná likvidace. Proto stojí za to zvážit, z jakého materiálu dům postavíte. Pokud váháte mezi zděným a dřevěným domem, odpověď je jednoznačná. Ekonomicky úspornější je dřevostavba.

  • rychlejší stavba a montáž s minimem odpadu
  • nižší výdaje díky výrazné tepelné izolaci (až o 80 – 90%)
  • snadná likvidace díky ekologickému materiálu

Moderní je uvažovat ekologicky

Přemýšleli jste někdy nad tím, jakou po sobě zanecháváte na Zemi ekologickou stopu? Díky dřevostavbám můžete žít v luxusním prostředí, a to s minimálním množstvím odpadu. Těžba dřeva produkuje méně emisí, je rychlá a levnější. Ulevíte tak zemi o nadbytečné množství CO2 v ovzduší a na skládkách přibude méně odpadu. 

Design podle vašich představ

Láká vás představa horské roubenky, která dokonale dotváří okolní krajinu? Kouzlo dřevěných staveb spočívá v tom, že si můžete vybrat, jak bude vypadat výsledný design vašeho domova. Základní dřevěná struktura totiž může být na první pohled viditelná, jak je tomu například u srubu, ale také dokonale skrytá. Na první pohled tedy nemusí být jisté, zdali se jedná o dřevostavbu či zděný dům. 

Pro milovníky moderního a minimalistického designu jsou dostupné také CLT panely. Ty jsou tvořeny z lepeného dřeva. Stěny jsou dokonale rovnoměrné, ale stále zachovávají přírodní texturu, ukazují suky a léta. Perfektně se kombinují s dalšími materiály a otevírají tak možnost pro vaše různorodé představy a nápady.

Leave a comment