News

Jak se bude jmenovat nová Škodovka? Víme to!

Dnes ještě Škoda Rapid. Jak ale dříve mladoboleslavská automobilka avizovala, tento model nečeká další generace a dojde k ukončení výroby. To ale neznamená, že auto nebude mít svého nástupce. O něm se poměrně dlouho spekulovalo, stejně jako se odhalovalo několik studií, ale i finální koncept. A nyní je jasné také to, jak se bude auto jmenovat.

Název je celkem netradiční

Ještě vás budeme chvíli napínat. A tak uvedeme třeba to, že tento název ještě nebyl v rámci Škodovky nikde nikdy použitý. I v tom je jeho zajímavost. A jaký je konkrétně? Nástupce Rapidu se bude jmenovat Škoda Scala. Ano, je to celkem zvláštní označení. A jak k němu automobilka došla? Pokud se podíváte na www.radyprovsechny.cz, tak zjistíte, že se jedná o slovo, které vychází z latiny. Co má přesně vyjadřovat? Pokud dojde na jeho překlad, lze ho charakterizovat jako:

  • Schody
  • Žebřík

Symbolika je jasná

Na co bychom v souvislosti s daným vozem rozhodně neměli zapomínat, to je také jeho symbolika, kterou automobilka svůj název obhajuje. Právě název Scala má symbolizovat to, že Škoda chce s tímto autem vyjít, tedy doslova vystoupat až k vrcholům nejvyšším. Nemá jít jenom o obyčejného nástupce Rapidu, ale o celkem zajímavé auto, kterému se bude v konkurenci velmi dobře dařit.

Není to první Scala na trhu

Že Škoda daný název nikdy v minulosti nepoužila, za tím si stále stojíme a to také stále platí. Zároveň ale musíme říci, že se ve světě automobilismu již jednou objevil. A tak se nabízí otázka, zda se dané vozy nebudou zaměňovat. To by určitě nebylo nic pozitivního. Nejenom proto, že se jednalo o francouzský Renault Scala, ale také proto, že se jednalo o levnou alternativu sedanu, který byl určený pro indický trh. Roli tak hrály hlavně nízké provozní náklady a také jeho nízká cena. Mladoboleslavská automobilka tak má co dělat, aby se jí nový model povedlo odlišit.