News

Jaká místa ve Francii jednoznačně vidět?

Sbalit si pár švestek, nainstalovat vestavbu do auta a vyjet vstříc zážitkům. Přesně to se jeví jako ten nejlepší plán, který můžete během roku zrealizovat. Abyste však nebrázdili jenom české silnice, za zvážení stojí i krásná místa ve Francii, kam se s autem a pohodlnou vestavbou do auta na spaní hravě dostanete. Jen tedy jeďte alespoň dva řidiči, abyste se během cesty mohli prostřídat. A to, kam zavítat především, vám rádi sdělíme!

Eiffelovka jako naprostá samozřejmost

Jednou ze samozřejmostí, které vidět ve Francii, je Eiffelova věž. Mnoho lidí se do krásné země sjíždí právě kvůli této dominantě, která se rozprostírá nad celou Paříží. A zatímco někteří chtějí vědět, jaký je z ní unikátní výhled, jiní zde žádají své drahé polovičky o ruku.

Mimochodem, věděli jste, že tento symbol Francie je pojmenován po svém konstruktérovi, konkrétně po Gustavu Eiffelovi? A i když se to na první pohled nezdá, jedinečná stavba mění v průběhu let své zbarvení.

Katedrála Notre-Dame se vzpamatovala po požáru

Není tomu tak dávno, co jednu z dalších památek Francie zasáhl požár. Naštěstí se celý svět dokázal semknout a dnes se při road tripu konaného v této zemi můžete opět zastavit u nádherné katedrály Notre-Dame.

Tato katedrála je známá především z románu o zvoníkovi od Matky Boží v Paříži, který z ní, v téže knižním díle, skočil. A i když román o Quasimodovi je ryze vymyšleným příběhem, pravdou zůstává, že stavba této budovy trvala stovky let. Po dokončení se tady konala například korunovace Napoleona nebo také rehabilitace Johanky z Arku.

Versailles připomíná luxus královských rodin

Až se vydáte se svým autem a vestavbou v autě na road trip Francií, nechte automobil odstavený na odlehlém parkovišti a běžte vyzkoušet ten pocit, který měly i královské rodiny. Dostane se vám ho ve Versailles, které leží na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Za nádhernými zahradami stojí Ludvík XIV.

Leave a comment