News

Krása historických aut

„Čím starší – tím krásnější“, „Krása, styl a elegance.“ – věty, které padají z úst pyšných majitelů historických plechových krasavců.

veteráni

Historická auta

O stará vozidla je dnes po celém světě obrovský zájem. Nerozhoduje jen ročník – ale především stav. Ten musí být naprosto perfektní – ať už po technické i vzhledové stránce, výbava a příslušenství musí být původní. Milovníky veteránů můžeme rozdělit do dvou skupin. Jedni jsou ti, kteří se k nim dostávají ze sběratelské vášně. Ti druzí jsou technického založení. Počet lidí, kteří milují veterány a retro styl, se stále zvyšuje. A ti, kdo je mají doma, je považují za svou srdcovou záležitost. Určitě by jim nikdo nevymluvil, že právě ten jejich kousek, není tím nejlepším.

Federace klubů historických vozidel České republiky (FKHV)

Toto sdružení právnických osob s vlastní právní subjektivitou bylo založeno v souladu se zákonem č. 83/1990 Sb., o sdružování občanů, v platném znění. V současné dobře sdružuje přes 6612 členů.

oldtimer

Registrace historických vozidel – veteránů

Pokud vlastníte nějaký ten kousek z minulých let, zaregistrujete jej pomocí přihlášky k registraci historického vozidla.  K přihlášce připojí žádost o provedení testování historického vozidla, přiloží barevné fotografie o rozměru 6 x 9 centimetrů, doloží původní registrační doklady (pokud existují) nebo doklad o jeho vyřazení z registru vozidel a doklad o pojištění. Samozřejmostí je, že vlastník vozidla předloží doklad o totožnosti, doklad o povelní k pobytu, a sepíše souhlas k jeho registraci.