News

Let balonem je originální dárek

Let balonem - jak to vlastně vzniklo?

let balonem

Let balonem je originální dárek

Chcete získat certifikát vzduchoplavce? My vám to rádi umožníme. Odpoutejte se alespoň na chvíli od starostí a pojďte se s námi vznášet. Nemyslíme tím pouze ve snech, ale ve skutečnosti! Nabízíme vyhlídkový let balónem. Jak často se vám stane, že můžete letět balónem? Létáme letadly, jezdíme nejmodernějšími vlaky, denně jezdíme autobusem, metrem, auty. Ale letět balonem, to je něco!

Let balonem – jak to vlastně vzniklo?

Let balonem - fotografie z letu v oblacích

balonove letani

Víte o tom, že první balón vyrobili bratři z Francie? Byli to Joseph a Étienne Montgolfierové za doby Ludvíka XVI. Balon byl tenkrát plněný horkým vzduchem, a protože bylo létání považováno za nebezpečné, vydal se na průzkumnou cestu samotný balon. Posléze vzlétla první zvířata: kachna, ovce a kohout. Přesto si dodali nakonec odvahu i lidé a 21. listopadu 1783 se pokusili o své první vzlétnutí balonem. Byl to lékárník Pilatre de Rozier a markýz d’Arlandes, kdy ve vzduchu strávili zhruba 25 minut. Dnešní doba pokročila a technika je daleko propracovanější a bezpečnější. Provozovatel se vyznačuje praxí a zkušenostmi. Navíc se vám po dobu letu naskýtá možnost občerstvení a podávání nápojů. Po letu si připijete chlazeným sektem.

Let balonem je originální dárek, který potěší každého

Oslavujte výročí svatby? Nebo chcete požádat svou milou nevšedním způsobem o ruku? Pak se vám nabízí neskutečně dobrodružná a zároveň romantická možnost, jak tento úžasný okamžik uskutečnit nesmrtelným a věčně živě zapsaný do vaší paměti. Let balonem je určitě pro spousta žen stejně úžasný okamžik, jako jet drožkou ve spřežení bílých koní. Ne každá žena má dostatek odvahy na „husarské kousky“. Požádat ženu o ruku při seskoku padákem je možná sen mužů, kteří milují adrenalin. Většina žen dá však přednost letu balonem. I tak to bude až moc adrenalinu najednou. Tak co, jdete do toho s námi?

Let balonem – video

Let balonem – fotografie z letu v oblacích

Leave a comment