News

Můj první životopis

Hand of employer scrolling in touchpad while looking through information about an applicant in electronic resume

“Ročně opustí brány vysoké školy zhruba 40 000 absolventů. Přesto, že mají diplom v ruce, mnoho z nich míří na úřad práce”

Jak se neztratit v tomto absolventských davu? Jak zaujmout zaměstnavatele a odlišit se? Už první kontakt je důležitý. Vytvořte ze životopisu vaši „konkurenční výhodu“!

Pokud chcete vyniknout mezi ostatními, nepřehledný a „tuctový“ formát životopisu vám v této misi nepomůže. Dokonce ani informace o tom, že jste absolvovali střední a vysokou školu a umíte trochu anglicky není to pravé. Zamyslete se spíš nad originálním formátem, přehlednou strukturou a tím, co dělá vaši dosavadní „kariéru“ jedinečnou.


Zahraniční zkušenosti

Absolvovali jste Erasmus nebo jiný studijní pobyt v zahraničí? Udělali jste tak něco navíc. Chtěli jste rozšířit své poznání, zkušenosti, zažít multikulturní prostředí, jiný způsob výuky a v neposlední řadě zlepšit svou znalost cizích jazyků. Tak proč to nevzpomenout i v životopise? “Pokud se budete ucházet o práci v německé firmě, semestr v Německu vám může otevřít dveře na pracovní pohovor

Popište svoji osobnost

Odlišit se můžete i popisem svých osobnostních vlastností nebo zájmů. Vyhýbejte se obecným frázím typu: „jsem týmový hráč, vím dobře komunikovat a pracovat pod stresem“. Raději se zamyslete nad tím, čím jste opravdu výjimečný. Které vaše vlastnosti a dovednosti jsou relevantní pro nabízenou pozici? Nebojte se popsat své vlastnosti netradičním způsobem – právě tím můžete zaujmout. Možná se věnujete netradičnímu sportu nebo zálibě, kterou sdílí i váš potenciální zaměstnavatel.

Leave a comment