News

Náhradní díly, které by vám určitě nikdy neměly chybět ve výbavě

Víte, co všechno patří do povinné výbavy vašeho vozidla a které náhradní díly by v ní rozhodně neměly nikdy chybět? Není toho totiž vůbec málo, ale každou z jednotlivých věcí zkrátka každý řidič někdy potřebuje.

Co nesmí chybět v základní výbavě?

Když se řekne povinná výbava automobilu, snad každý řidič nad tím mávne rukou. Pak ale při silniční kontrole nebo při skutečném problému zjistí, že mu přece jen něco chybí. V každé povinné výbavě by tak neměly chybět základní náhradní díly, jako jsou:

  • náhradní pojistky
  • náhradní žárovky
  • náhradní kolo nebo sada na lepení pneumatik
  • zvedák
  • klíč na matice kol
  • reflexní vesta a výstražný trojúhelník
  • lékárnička s platným datem spotřeby.

To ale nemusí stačit

Ani to všechno ale v případě problému nemusí stačit. Není tak od věci mít po ruce vždy automobilové díly, jako jsou základní nářadí, sada klíčů nebo startovací kabely. Kromě toho se vám při poruše automobilu může hodit i hasicí přístroj, destilovaná voda nebo malý kanistr s palivem či olej na doplnění. Autodíly, které nemáte si tak raději do auta postupně přikupte. Menší opravy by na cestách měl zvládnout každý řidič.

Při cestě do zahraničí nezapomeňte na jiné předpisy

Pokud se chystáte na cestu do zahraničí, počítejte s tím, že místní zákony mohou být postaveny úplně jinak a tak je potřeba znát jejich pravidla a skladbu povinné výbavy. Tak například v Bulharsku, Itálii, Slovinsku nebo i na Slovensku je reflexní vesta povinná pro každého z cestujících v autě. Jedna vám tedy stačit nebude. V Estonsku, Řecku nebo v Polsku se zase neobejdete bez hasicího přístroje. Pamatujte, že zvláště v zahraničí vám při porušení pravidel hrozí velké pokuty. A to se pak taková cesta může pěkně prodražit.

Kromě toho, že je potřeba náhradní díly mít u sebe, je ale důležité s nimi také umět zacházet.