News

Práce ve školce Praha aneb co musí vychovatelka v mateřince dělat?

Všichni si ze svého mládí pamatujeme na usměvavé vychovatelky ve školce, které se staraly jak o nás, tak o naše kamarády. Situace se s postupujícím časem vůbec nezměnila. I dnes se na předškolní výuku klade obrovský důraz, což na vychovatelky klade speciální požadavky. Nejenom, že se musí postarat o základní výchovu a rozvoj osobních vlastností, ony by měly zajišťovat i základní vzdělávání. Práce v jeslích nebo ve školce tak rozhodně není jednoduchá.

Výchova dětí ve školce

Všem nám je asi jasné, že starého psa novým kouskům jednoduše naučit nelze. I proto by se předškolní výchova dětí neměla zanedbávat. Práce ve školce Praha je tak v drtivé většině času o rozvoji osobních vlastností a způsobů chování, aby se dítě umělo v různých situacích zachovat správně. Všechno samozřejmě začíná pozdravením, poděkováním, prosbou – a přidávají se další prvky ze slušného vychování. Výsledkem této výchovy by měl být relativně samostatný malý človíček, který se chová slušně.

Příprava naučných aktivit

Už Jan Komenský razil heslo školy hrou. V mateřince toto pravidlo platí dvojnásob, protože děti ještě nejsou ve věku, kdy by byly delší dobu schopny souvisle vnímat. Pokud je jako vychovatelka chcete něco naučit, půjde to nejlépe přes hru. Práce chůva ve školce tak spočívá i v přípravě nejrůznějších vzdělávacích her. S jejich pomocí by si děti měly osvojit základní barvy, zvířata a také první čísla. Ti šikovnější zvládnou i písmenka.

Kde hledat práci ve školce?

Zadáte-li do vyhledávače heslo – hledám práci ve školce, tak se vám zobrazí několik pracovních nabídek. S trochou štěstí se proklikáte na specializovaný internetový portál pro školky a jesle, kde narazíte na pracovní příležitosti přímo od zaměstnavatelů. Na první pohled přesně vidíte požadavky mateřinky a také finanční odměnu. Samozřejmostí je uvedení místa výkonu práce a stručný popis pracovní pozice, abyste měli detailnější představu o pracovní náplni.

Práce v jeslích Praha je oproti školce o dost náročnější. Pokud se však chcete podílet na výchově nejmenších ratolestí, vyhledejte si heslo – hledám práci v jeslích.

Leave a comment