News

Proč používat pro firmu virtuální sídlo

Jedním z povinných identifikátorů společnosti je podle občanského zákona i její sídlo. Sídlo společnosti je nutným údajem, který musí být uváděn již při založení společnosti. Proto je dobré sídlo společnosti pečlivě volit a promyslet klady a zápory, které jsou s umístěním firmy spojeny.

Sídlem společnosti může za určitých podmínek být v podstatě jakákoli adresa, například v místě trvalého bydliště zakladatele. Ale stejně tak lze použít i virtuální sídlo firmy. Může to být ideální řešení?

Jak vybírat sídlo firmy

Volba sídla společnosti se obvykle prvotně odvíjí od předmětu podnikání. Pokud máte výrobnu nebo třeba provozujete obchod, pak je obvykle vhodné mít sídlo společnosti umístěné na adrese provozovny.

Pokud se ale zabýváte činností, která nevyžaduje pevně dané místo k podnikání, pak je možné volit i jiné místo. Nejméně praktické je obvykle umisťovat firmu na adresu bydliště – omezujete tím své soukromí a vystavujete se i případnému nepohodlí, kdyby k vám zavítala například kontrola z nějakého úřadu.

Pronájem nákladných objektů

Další možností je nájem kancelářských prostor. Ovšem pokud je nebudete využívat, protože je prostě nepotřebujete, pak je tento krok zbytečným nákladem, který se jednoduše nevyplatí.

Nepodceňujte prestiž adresy

Nejsnadnější a zcela elegantní možností je pak volit virtuální sídlo společnosti. Proč? Protože budete mít po starosti, a navíc si můžete zvolit adresu, která bude u vašich klientů vyvolávat žádaný dojem okázalosti. Například virtuální sídlo v Praze na vyhledávaných a oblíbených adresách, k tomu s plným komfortem. Tato varianta je navíc finančně nejvíce výhodná.

Jaké služby nabízí virtuální kancelář?

Pokud nejste majitelem nemovitosti, kam chcete sídlo společnosti přihlásit, musíte souhlas vlastníka získat. Pokud si zvolíte využití zřízení služby pro virtuální kancelář, pak tím automaticky získáváte i souhlas s umístěním sídla.

Podle zákonných podmínek bude adresa označena za sídlo vaší společnosti a zapsána do obchodního rejstříku. Zajištěno bude rovněž přebírání a případné přeposílání pošty.

Lze využít virtuální sídlo firmy i ve skutečnosti?

Může se stát, že budete potřebovat uskutečnit nějaké obchodní jednání. Pro tyto účely je virtuální sídlo také vybaveno. K dispozici může být i zasedací místnost s kompletním administrativním zázemím a samozřejmě sekretářkou. Takovou službu můžete jednoduše využít dle potřeby a před svými klienty ukázat svou profesionální tvář. Navíc kvůli tomu nemusíte kupovat nebo pronajímat celé kanceláře a shánět personál.

Virtuální sídlo firmy je ideálním řešením, jak získat prestižní umístění firmy v souladu se zákonem. A navíc jak neplatit zbytečné poplatky za prostory, které byste nevyužívali, nebo by byly na takové adrese v běžném nájmu nesmyslně vysoké. Více na stránkách Parkerhill.cz.

Leave a comment