News

Projev pohostinnosti – podání kvalitního vína

Podání kvalitního vína patří k nejpřesvědčivějšímu gestu projevu pohostinnosti a ukazuje také na určitý stupeň kultury hostícího člověka.

  • Kvalitní víno akcentuje radost ze života,
  • poskytuje uvolnění,
  • usnadňuje osobní kontakty.

Kvalitní bílé víno a kvalitní červené víno je doslova požitek, který by nikdy neměl být považován za přepych. Ať je podán jeden druh kvalitního bílého vína nebo čtyři druhy, hodnota zůstává vždycky stejná. Předpokladem však je, že podáme vždy nejlepší kvalitní bílé víno či kvalitní červené víno, které máme k dispozici.

Staňte se aspoň na chvíli degustátory vína

Samotní degustátoři vín potvrzují starou osvědčenou gastronomickou zkušenost, že kvalitní bílá vína a kvalitní červená vína prostřednictvím svých kyselin a obsahu alkoholu povzbuzují chuť k jídlu a podporují trávení. I vy se můžete stát takovými degustátory. Stačí si zajít na degustaci vín v Praze. Tyto degustace vína vedou renomovaní odborníci, sommeliéři a vinaři. A jaký je vlastně jejich cíl? Prostřednictvím degustace vín vám chtějí pomoci najít si to vaše správné kvalitní červené víno nebo kvalitní bílé víno. Rozhodně však není jejich cílem vás poučovat. Pokud byste tedy postižení láskou k vínu, nechte se vést těmito opravdovými odborníky, kteří z vás prostřednictvím degustace vín Praha dokážou udělat opravdové fajnšmekry.  Není od věci, abyste si zakoupili svou vlastní degustační sadu vín.

Pozor na obsah kyselin ve víně

Věděli jste, že ne každé kvalitní víno sedne každému z nás? Tak například lidé, kteří mají překyselený žaludek a trpí zažívacími potížemi, neměli by být vína s vyšším obsahem kyselin, ale naopak, měli by dávat přednost kvalitním červeným vínům, již obsah tříslovin uklidňuje žaludeční sliznici. Pro ty, kteří mají naopak malý obsah žaludečních kyselin, se doporučuje kvalitní bílé víno bohaté na kyseliny.