News

Pultová střecha

Celkem novým pojmem v posledních letech se stává střecha tz. pultová. Jde o střechu, která má jen jeden sklon a nejčastěji ji uvidíte u novostaveb. Vyjma svých skvělých vlastností jde i o zajímavou designovou střechu. V článku se podíváme na vlastnosti této střechy a zabrousíme i na klempířské prvky, jako je např. ukončovací lemování pultové střechy.

Jednoznačné klady pultové střechy

  • Jednoduchost a materiálová nenáročnost
  • Nízkonákladový typ střechy
  • Nízký únik tepla, tím snížené náklady na vytápění a bezúdržbovost
  • Rychlá a snadná montáž
  • Delší životnost střechy
  • Sexy design

Mezi nevýhody pultové střechy patří třeba fakt, že pokud chcete mít podkrovní místnost s tímto typem střechy, tuto místnost musíte oželet. Pultovou střechu lze pokrýt pouze určitým typem střešní krytiny, tedy se výběr střešních krytin razantně sníží. Jde především o sklon střechy, na který nelze položit každá krytina. Pultová střecha má sklon 15° – 45°

Využití pultové střechy

Pultová střecha se bude krásně vyjímat na novostavbě a nízkonákladové budově, popř. rodinném domě, ale můžete využít i na starším domě. O vhodnosti byste se určitě měli poradit s odborníkem. Své využití najde i na pergole, garáži nebo přístřešku.

Ukončení pultové střechy

Když už máte jasno ve výběru střechy, bude potřeba doladit klempířské prvky, jako jsou ukončení pultové střechy, resp. ukončovací lemování, okapnice spolu s okapy apod. I tyto prvky patří do podstatných položek ke správnému výběru střechy a neměly by být opomíjeny. Vždy se poraďte s odborníkem na vhodnosti materiálu, typu a také barvy, abyste sladili barevný tón střechy a fasády.

Leave a comment