News

Repliky erbů potěší vášnivé sběratele i estéty hledající vkusnou výzdobu

Ozdobit si příbytek replikami erbů vyžaduje notnou dávku odvahy, nadšení a obdivu k historii. Protože jsou erby, kopí, štíty, zbraně v originálním provedení finančně i legislativně náročnými sběratelskými kousky, musejí si milovníci historie vystačit s replikami. Historickými sběratelskými kusy lze vyzdobit jak chatu, chalupu, obývák, vstupní halu, učebny či studovny ve školách a historické či veřejně přístupné objekty.

Repliky rytířských erbů jsou zhotovené z různých materiálů

Velké erby na dřevěných deskách, kovové erby, zlaté a stříbrné repliky erbů, případně erb s meči Richarda Lví Srdce a El Cida, erb s meči Karla velikého a Excalibur, nebo se zbraněmi a štítem – to je jen stručný výčet replik nabízených e-shopem Armykup.cz. Dekorační repliky erbů se vyrábějí v různých velikostech – orlice na dřevěné desce má rozměry 39 x 20 centimetrů, velký erb se třemi zbraněmi je velký 70 x 36 cm, stříbrný erb se zbraněmi a štítem má rozměry 28 x 18 cm. Od velikosti a povrchové úpravy se odvíjí i cena erbů. Můžete si vybrat dekorativní kousek za pár set korun, ovšem nejsou výjimkou velké erby oceněné přes tisíc korun. Výběr už záleží pouze na vás.

Co by byla replika erbu vyvěšená na čestném místě interiéru bez dalších dekorativních předmětů, jako jsou například repliky zbraní, šavlí, mečů a dýk? Armykup.cz nabízí ucelený sortiment pro vášnivé sběratele. Na své si tu přijdou milovníci historie sahající do minulosti. Gotické a renesanční dýky vyrobené z pružinové oceli, meče z antiky a raného středověku, šavle evropského typu s typickým ostřím na jedné straně, ale i samurajské meče můžou být ozdobou vašeho interiéru. Jedná se o unikátní repliky, jež lze použít i jako rekvizity do divadla či filmu.