News

S CNG vozem vás výlet bude stát hubičku. Přesvědčí vás o tom zpěvák Honza Vančura

Zpěvák Honza Vančura ze skupiny Plavci se může pyšnit tím, že je všestranně nadaný. Mimo to, že je skvělý zpěvák disponuje výbornými řidičskými schopnostmi. Za volantem tráví mnoho času a právě o tom bude dnešní článek.

Absolvoval neuvěřitelné množství kilometrů ve VW Touran s pohonem na zemní plyn – CNG. Auta řídí už od roku 1966, což je skutečně hodně dlouhá řidičská praxe. Za celou uváděnou dobu ujel neuvěřitelných tři miliony kilometrů. Nejdelší cestu si vyzkoušel na konci 80. let, kdy jel, za svou kamarádkou. Tuto cestu spojil hned s poznávacím zájezdem Řecka. Na zpáteční cestu směr domov se vydal za měsíc, celkem ujel 5 500 km. Jeho řidičské schopnosti ho předurčili, aby se stal testovacím jezdcem. Během své řidičské kariéry vyzkoušel mnoho značek a typů vozů. Avšak vůz s pohonem na stlačený zemní plyn měl možnost vyzkoušet zcela poprvé.

Štědrá nabídka Pražské plynárenské

Honza Vančura spolupracuje se společností Pražská plynárenská, za účelem testovacích jízd. Společnost mu zapůjčila vůz ze své CNG autopůjčovny, která funguje už celých osm let. Předseda jejího představenstva Ing. Pavel Janeček konstatuje, že půjčovna slouží pro ty, kteří využívají zemního plynu v dopravě. Především pak z ekonomického a ekologického hlediska. Pokud i vy se zajímáte o to, jak šetřit nejen finance, ale i životní prostředí nezbývá než si to vyzkoušet. Poté se sami rozhodnete, zda si chcete takový vůz pořídit natrvalo. Autopůjčovna vychází svým klientům maximálně vstříc. Mimo to dokáže zajistit nákup nového automobilu se slevou až 35%. To je skutečně štědrá nabídka, která se neodmítá.

Pražská plynárenská CNG vozy

CNG vozy, šetří peníze i životní prostředí

Ať už jezdíte s rodinou na výlety či podnikáte dlouhé pracovní cesty, bude vozidlo CNG pro vás to pravé ořechové. Jako příklad uvádíme opět informaci z testu Honzy Vančury. Pouze v rámci koncertní šňůry ujede zpěvák napříč ČR s plynovým vozem během týdne kolem 900 kilometrů. Finanční náklady na 1 km přitom mírně přesahují pouhou 1Kč.

Kde mohu doplnit zemní plyn?

Starosti hoďte za hlavu! Otázky, kde doplnit zemní plyn vás trápit nemusí. Pouze v ČR již funguje 90 veřejných CNG plnících stanic. Maximální vzdálenost mezi jednotlivými stanicemi je cca 100 km. Ještě připomínáme, že dojezd vozidel CNG je minimálně 250 km. Tankování zemním plynem není strašidelné ani pro ženy, zabere vám jen o něco málo delší čas, než u tankování klasického paliva. V případě, že budete mít upovídaného spolujezdce a zapomenete na CNG plnící stanici, neztrácejte vtip. Palubní počítač ve voze vám pouze oznámí, že dále pokračujete na benzín. Scénáře, jako z filmů vám určitě nehrozí. CNG vozidla mají totiž mimo plynové nádrže ještě nádrž, na běžné pohonné hmoty.

Zvyšující se záliba vozidel CNG

Možná, že vám upovídaný kolega nyní přijde vhod. S rostoucím zájmem o vozy CNG se může lehce stát, že si chvíli počkáte ve frontě, až budete chtít tankovat. O tom ví své i Honza Vančura, který v Brně na CNG plnící stanici musel chvíli čekat. To jen potvrzuje zvyšující se zálibu vozidel CNG na našich silnicích. Výborně obstály i jízdní vlastnosti, které jsou naprosto srovnatelné s variantou benzínových vozů. Výkon 110kW umožňuje dynamickou a svižnou jízdu především na dálnicích. Spokojení budete i se zavazadlovými prostory, které nenarušují tlakové nádoby na stlačený zemní plyn. Ty jsou šikovně umístěny pod podlahou u všech sériově vyráběných CNG vozidel. Chcete-li více informací i důkazů navštivte facebookové stránky Pražské plynárenské, kde průběžně informuje Honza Vančura o svých zkušenostech s testováním VW Touranu. Nic vám nebrání si na vlastní kůži „prubnout“ jízdu v tomto vozidle. Autopůjčovna Pražská plynárenská na vás čeká s otevřenou náručí.

Leave a comment