News

Seznamování online je snadné a efektivní, zkuste to také

O tom, že je seznamování stále víc populární svědčí také nové seznamky, které vznikají, i když jich je na českém internetu hodně, a to nepočítáme také zahraniční seznamovací služby. To ale vůbec nevadí, protože své štěstí na seznamce můžete najít klidně na té nejmenší, nebo na nějaké úzce zaměřené třeba podle zájmu, nebo věkové skupiny. Navíc se na seznamce výrazně zvýšil podíl uživatelů ve věkovém rozmezí 55 a více let, pro které byl ještě nedávno internet méně dostupný a srozumitelný.

Pokud jsme rozumní, seznamka přináší samé výhody

Seznamka online je zjednodušeně řečeno databáze kontaktů, lidí, se kterými můžete navázat první kontakt online, ale potom je to úplně stejné, jako tam venku. Když totiž oslovíte člověka venku, také o něm většinou nic nevíte, pokud to není na doporučení od někoho, a musíte být při seznamování opatrní. Navíc svou identitu prozradíte mnohem víc, protože vás spojilo místo, kam pravděpodobně chodíte pravidelně oba a oba asi nebudete bydlet daleko.

Na seznamce si nejprve omrknete odpovídající typy lidí, okruh uživatelů zúžíte podle svých preferencí a ty nejzajímavější uživatele oslovíte. Na základě online komunikace se dá podle reakcí toho druhého hodně poznat. Navíc pořád jste v bezpečí domova, nikdo na vás nemůže nic zkusit a pokud vše probíhá podle vašich představ, můžete si vyměnit telefonní číslo a zavolat si. Takový rozhovor a nezávazné popovídání je skvělou volbou, opět můžete hodně poznat, projeví se sympatie a vy můžete po nějakém čase naplánovat rande.

Pokud budete používat rozum, nebudete nikam spěchat a určitým způsobem to budete brát jako sport, pak jste na dobré cestě. Rozhodně si na seznamce nenechte od nikoho hrát na city, nebo se tlačit někam, kam nechcete. Protože pokud máte takový pocit už na seznamce, nemyslete si, že takový člověk bude stát za to. Prostě to ukončete a hledejte dál.

Kvalitní seznamovací profil je důležitý

Určitě si na seznamce vytvořte svůj seznamovací profil s inzerátem. I když nebude aktivní vy ve vyhledávání a kontaktování ostatních, stále je velká šance, že někdo objeví vás a napíše vám. Obvykle taková registrace nic nestojí. Pokud byste přece jen na nějaké seznamce narazili na platby kartou, tak si dejte pozor, aby vám potom z karty nebyly strhávány platby i později. Čtěte vždy pozorně obchodní podmínky.

Pokud chcete výrazně zvýšit šanci n seznámení, pak nahrajte alespoň jednu svou fotku. Ta by měla být vždy aktuální, přirozená a měli byste na ní být pouze vy. Spousta uživatelů si prohlíží pouze profily uživatelů, kteří mají fotku.

Jak efektivně vyhledávat na seznamce

Využijte každou seznamku naplno a používejte vyhledávání lidí. Velkou chybou je hned zadat všechny předvolby a být nepříjemně překvapen, že nikoho nenajdu. Ne každý vyplní všechny údaje a pokud ano, ne vždy jsou správné, takže trochu předvídejte a zkoušejte svůj vyhledávací dotaz postupně upřesňovat.

Ideální je začít předvolbami pohlaví, věkovým rozsahem, lokalitou a případně přidat typ vztahu. Vše ostatní už podle množství a počtu výsledků upřesňovat postupně. Určitě kombinujte aktivní vyhledávání na seznamce s vlastním, dobře vyplněným profilem. Jen tak se vám podaří co nejdřív objevit ty správné lidi k seznámení.