News

Sezónní alergie u koček

Sezónní alergie je u zvířat velmi častá. A to nejen u koček, ale také u psů a koní. Pro majitele to znamená velmi matoucí záležitost. Zvíře může být v jednu chvíli zdravé, když se doslova ze dne na den objeví nepříjemné svědění a další dermatologické problémy. Tento typ alergie souvisí s drobným hmyzem a pylem. Zejména nebezpeční mohou v tomto ohledu být komáři a blechy. Chovatelé, buďte proto pozorní a své zvíře často kontrolujte!

Příznaky sezónní alergie

Jak je již patné z názvu, sezónní alergie se objevuje v jistých obdobích v roce. Přichází s teplými dny jara a léta, může se však protáhnout až do konce září. V podstatě se jedná o stejný průběh jako u lidské alergie. Kočky si ale samozřejmě sami pomoci neumí. V různých stadiích intenzity alergie si proto velmi patrně vykusuje a škrábe postižené místo. V těch nejhorších případech až do krve. Svědění je skutečně velmi nepříjemné.

Kočku je proto důležité skutečně pozorovat, a to i v delších časových intervalech. Změny nastanou fyzického i psychického rázu, neboť zvíře je velmi nervózní. Častými epicentry je břicho, hrudník, meziprstí a hlava. Pokud srst rozhrnete, hledejte boláky a červený ekzém. To jsou hlavní příznaky sezónní alergie.

Řešení a alergologický test

Ke spolehlivému zjištění, zda se jedná skutečně o alergii nebo jiné kožní onemocnění, je třeba se zvířetem podstoupit alergologický test. Doporučujeme vypozorovat, na co zvíře reaguje nejhůře. Tento poznatek může dopomoci k finální diagnóze. Samotný test má specifičnost až 90%.

Alergie se nelze zbavit úplně, nicméně správnou individuální léčbou je možné její příznaky potlačit. Pokud je alergie neléčená, může výrazně ovlivnit kondici a kvalitu života.

Pro více informací navštivte náš web https://www.genomia.cz/.