News

Sezónní práce na Novém Zélandu

Pokud přemýšlíte nad tím, že byste se rádi zdokonalili v angličtině, poznali novou nádhernou zemi, získali jedinečné zkušenosti, ale i neopakovatelné zážitky a ještě k tomu si vydělali peníze, pak vězte, že se tato myšlenka může docela jednoduchým způsobem proměnit v realitu. Nový Zéland je zemí, která toto vše nabízí, a to i právě Vám, občanům České republiky.

skok-do-vody-novy-zeland--324x235

Nemusíte se bát, že byste nezískali pracovní povolení. Práce na Novém Zélandu je totiž možná také díky Working Holiday vízu, které občanům ČR umožňuje zůstat v této zemi až jeden rok a po celou dobu zde také legálně pracovat. Což je skvělá příležitost pro každého. Velmi důležité ale je, připravit se na toto včas, a mít potřebné povolení vyřízeno již před příletem do země. Pokud tedy přípravu nepodceníte, otevřou se před Vámi výjimečné možnosti.

Vyzkoušet si zde můžete sezonní práce na farmách, mezi kterými nechybí práce v ovocných sadech nebo vinicích, kiwi farmách, balírnách atd. Přitom si nejen vyděláte peníze, díky kterým můžete tuto jedinečnou zemi procestovat, ale najdete si zde mnoho přátel. Po roce stráveném na Novém Zélandu se vrátíte zpátky domů se skvělou angličtinou, kterou zcela jistě využijete i na pracovním trhu v ČR.

Pravidla pro práci v zemědělství jsou následující. Pracovat je možné 6 i 7 dní v týdnu. Možné je pracovat také v párech. Minimální mzda za hodinu je cca 280 Kč a vyplácí se každý týden.

Farmy nabízejí práci v sadech, kdy protrháváte ovoce, nebo ovoce sbíráte, dále v baličkách, kde se již natrhané ovoce balí. Jednou z oblíbených činností je také práce na vinicích, kdy se na jaře a létě buď plodiny sbírají, nebo protrhávají a na podzim se stromky zastřihávají a navazují. Dalšími činnostmi je okopávání, pletí, sběr borůvek, kiwi, chřestu, dýní atd. Pokud zde strávíte delší čas, můžete jednotlivé práce střídat.

Nový Zéland je velmi otevřenou a krásnou zemí, která Vám může poskytnout nevšední zážitky a zároveň Vám také nabízí možnost vydělat si peníze. V případě Vašeho zájmu neotálejte s vyřizováním formalit, počet míst pro daný rok je vždy omezený. Kompletní informace jsou k dispozici na www.pracenovyzeland.cz