News

Na co si dát pozor během cestování

Léto je v plném proudu a mnoho z nás plánuje dovolenou v zahraničí. Ta s sebou přináší kromě skvělých zážitků a nezapomenutelných vzpomínek také mnoho rizik. A právě proto jsme si pro vás připravili článek o tom, na co si dát během cestování pozor.

Dny v práci jsou čím dál delší a jediné, na co myslíte je vidina odpočinku, nejlépe někde na pláži? Tak si dopřejte dovolenou. Jestliže se chystáte do zahraničí, pak na vás čeká několik rizik, nicméně díky našim radám a tipům se ničeho bát nemusíte a svou dovolenou si naplno užijete bez nepříjemných překvapení.

Vyberte si bezpečnou destinaci

Nejdůležitější je výběr vhodné destinace. Dovolená v Turecku nebo Alžírsku zní sice zajímavě, nicméně s ohledem na současnou bezpečností situaci je lepší zvolit jinou destinaci. Mezi nejbezpečnější destinace patří Španělsko, Itálie, Chorvatsko nebo Severské země. Aktuální situaci v plánované destinaci si můžete ověřit na stránkách Ministerstva zahraničí.

Dejte si pozor na kapsáře

Nejběžnější nepříjemností, která může turisty potkat, je krádež. Dejte si velký pozor na své cennosti, zejména v místech, kde se vyskytuje mnoho lidí vedle sebe – například v metru nebo na přeplněném náměstí. Důležitá je zásada, že byste na své cennosti vždy měli vidět a nenechávat je v batohu. Proto si radši všechny důležité doklady, včetně platebních karet uložte do kapsičky, kterou schováte pod triko.

Neplaťte víc, než musíte

Zvláštní pozor byste měli věnovat i financím, abyste neplatili víc, než musíte. Doporučuje se mít polovinu peněz v hotovosti a druhou na kartě. V případě ztráty nebo krádeže hotovosti, pak nebudete mít problém s nedostatkem peněz. V případě potřeby směňujte peníze pouze ve směnárnách, nikoliv na ulici. Nikdy neplaťte předem. Jestliže si berete taxi, vždy se předem několikrát zeptejte na přesnou částku, kterou budete nakonec platit.

Pozor na vysoké ceny

Další nepříjemností, která nás může potkat na cestě do zahraničí, jsou vysoké ceny. Spolehlivým způsobem, jak ušetřit na zahraniční dovolené je nakupovat nejen letenky, ale i ubytování, dopravu na místě a vstupy do památek předem přes internet. Navíc z těchto nákupů můžete získat část peněz zpátky, stačí se zaregistrovat na cashbackovém portálu Tipli.cz, nakoupit u partnerského e-shopu a z provedeného nákupu získáte až 33 % ceny zpět. Připsání odměny funguje naprosto jednoduše, protože e-shop za váš nákup pošle peníze Tipli, která větší částku obratem zašle vám a zbytek si nechá. A vy tak máte možnost šetřit na nákupech, které byste tak jako tak udělali.

Jak zmírnit následky problémů

Kromě snahy předcházet problémům byste se měli snažit jejich následky, co nejvíce zmírnit. Vhodné je sjednat pojištění u tuzemské pojišťovny. Kvalitní cestovní pojištění slouží nejenom k úhradě případných lékařských náhrad, ale i jako finanční kompenzace, způsobíte-li někomu jinému škodu nebo vás někdo okrade. Ušetřete na pojištění s Tipli u České pojišťovny, AXA Assistance, Generali nebo ČSOB pojišťovny. U AXA Assistance se vám vrátí celých 12 % z ceny pojištění! Další možností, jak byste měli předcházet nepříjemnostem je využít online rezervačních systémů při rezervaci vašeho ubytování. Díky tomu platíte méně a odpadne vám stres z hledání ubytování. Ušetřete díky Tipli u známých rezervačních portálů jako je Booking.com, Otel.com, Hotels.com nebo Accor Hotels.

Prevence je nejlepším způsobem, jak si svou dovolenou v zahraničí užijete naplno a bez nepříjemností. Kromě toho je dobré znát pár způsobů, jak ušetřit, abyste si mohli dovolit zajít na příjemnou večeři. Proto využívejte cashback na Tipli.cz při každém nákupu přes internet.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zpravy.eu     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz