News

Tepelné čerpadlo letos pořídíte se štědrou státní dotací

I letos pokračuje program Nová zelená úsporám. Stát se snaží motivovat své obyvatele, aby se snažili šetřit své náklady na bydlení, a aby se zajistilo širší využívání obnovitelných zdrojů energie. Tepelné čerpadlo si tak letos pořídíte s významnou dotací. 

Celá řada možností

Stát bude letos v rozdělování dotací na úsporná řešení skutečně štědrý. Na některé projekty přispívá dokonce až z poloviny dané částky. Letos se tak vyplatí instalace solárních termických a fotovoltaických systémů, pořízení rekuperace, nebo pořízení systému s tepelným čerpadlem. Za výměnu neekologického zdroje tepla tak mohou fyzické osoby čerpat dotaci až 100 tisíc korun. Jak je vidět, letos se opravdu vyplatí se zamyslet nad novou možností vytápění.

Podporované typy zdrojů energie

Za zdroje energie, které jsou letos zahrnuty ve státní dotaci, se řadí například biomasa, plyn, ale i tepelné čerpadlo. Zatímco na plynový kondenzační kotel od státu dostanete příspěvek až 35 tisíc korun, u tepelných čerpadel je to mnohem více. Při pořízení tepelného čerpadla vzduch-voda se bude jednat o částku ve výši až 75 tisíc korun. V případě, že se rozhodnete pro tepelné čerpadlo země-voda pak získáte dotaci až do výše 100 tisíc korun, stejně jako u tepelného čerpadla voda-voda. 

Podpora obnovitelných zdrojů

Stát se tak snaží o to, aby se lidé zaměřili na to, co pro ekologii mohou udělat jednotlivci. Podpora obnovitelných zdrojů energie v každé rodině dokáže změnit mnohé na naší planetě. Podporuje se nejen využívání tepelných čerpadel ale také například solárních systémů, které využívají teplo z nekonečného zdroje energie, ze slunce. Mezi obnovitelné zdroje energie se řadí také biomasa. 

Letošní rok je příhodný pro pořízení tepelného čerpadla. Díky státním dotacím můžete dosáhnout na příspěvek až 100 tisíc korun.