News

Tipy na jednodenní cyklovýlet

více v článku...

Začalo léto a cyklo sezóna je v plném proudu. Víte, na co nezapomenout při chystání se na vyjížďku na kole? Budete mít sbaleno opravdu vše potřebné? Nabízíme tipy, jak si v klidu užít výlet na kole. Když to shrneme, minimum věcí, ale maximální užitek!

Správné cyklo oblečení

Rozdíl teplot ve městě a na horách je patrný. Pocitová teplota při chůzi a při jízdě na kole je také jiná. Při balení oblečení na cyklovýlet si zjistěte, jaké bude v dané oblasti počasí, a přibalte si vhodné náhradní oblečení. Především na horách se počasí velmi rychle mění. Nepodceňujte vhodnost materiálu a raději se přioblečte. Vždy můžete vrstvu navíc sundat. Nejlepší oblečení na kolo je cyklo funkční oblečení, které je navrženo přímo pro cyklistické aktivity a jsou vychytány všechny možné neduhy spojené s jízdou na kole. Perfektně odvádí pot a vy zůstanete v suchu.

Vhodnost délky trasy

Každý cyklista je na jiné úrovni, co se do délky tras, týče. Začátečník by neměl podcenit svou fyzickou zdatnost a začínat jezdit trasy s menší vzdáleností. Určitě myslete i na fakt, že sezení na gauči není stejné, jako sezení x hodin na sedátku kola. To, že váš soused sedne po zimě na kolo a ujede 100 km, nic neznamená. Myslete na svou fyzickou zdatnost a přizpůsobte jí délku trasy. Obzvlášť, pokud jedete do neznámých končin, mějte vždy u sebe cyklo mapu dané oblasti nebo alespoň mobilní telefon. Do terénu pro ženy se skvěle hodí elektrokolo Rock Machine Blizz CRB 50-29. Oblíbené dámské kolo na novém pohonu Bosch s vylepšenou geometrií pro snadnější ovládání a pohodlnější jízdu v terénu.

Základní nářadí

Může se stát, že během jízdy nastane na kole technická závada. Jste na tuto překážku v jízdě připraveni? Není potřeba, abyste sebou vozili x klíčů a náhradní duše. Postačí cyklistický multiklíč. Díky němu zvládnete opravit každou běžnou závadu na kole. Při jízdě se můžete setkat i se závadou, kterou nebudete moci sami opravit. V tom případě poproste kolemjedoucího jiného cyklistu, třeba se vám společně podaří opravit závadu.

Jídlo a pití

Při jízdě na kole mějte s sebou vždy dostatek tekutin. Nejenže při jízdě spalujete velkou dávku kalorií, ale tělo se i rychle dehydratuje. K pití mějte třeba vodu, nebo džus, výborné jsou iontové nápoje speciálně pro cyklisty. Doplní důležité elektrolyty ztracené potem. I dostatek jídla je na místě. Pokud nebudete mít energii, špatně se vám pojede. Kvalitní oběd a vydatná svačina obohacena o vitamíny je na místě. Jedna zajímavost: Při jízdě rychlostí cca 20 km/h spálí průměrná 65kg žena přibližně 520 kcal. Průměrný 80kg muž pak přibližně 640 kcal.

Bezpečnost především

Nejdůležitější aspekt při jízdě na kole je vaše bezpečnost! Vždy myslete na své zdraví. Jízdní helma je základ. Dle legislativy v ČR musí mít děti, do 18 let, při jízdě na kole, helmu. Další základní vybavení může být reflexní vesta. Většina cyklistických dresů již tyto prvky nabízí. Brýle proti oslnění od slunce nebo přední a zadní reflexní světla.

Top nejoblíbenější kola

V posledních měsících prodejci zaznamenali zvýšený zájem o kola Rock Machine. Pojďme si letem světem tento typ kola představit. Kola Rock Machine patří mezi špičku na trhu. Poměr cena/výkon je u této značky jednoznačně velké plus. Značka kol Rock Machine nabízí jízdní kola i pro méně náročné jezdce. Vyzkoušíte je i vy?

Leave a comment