News

Tvorba webu: 3 nejběžnější způsoby

Jedním z důležitých předpokladů úspěšné propagace či podnikání je rychlá tvorba webu. Kdo nemá webové stránky, jako by nebyl… Potřebujete vytvořit nové webové stránky, ať už pro firemní prezentaci, prezentaci produktu, či činnosti? Pak jistě oceníte přehled možných způsobů, včetně jejich výhod a nevýhod.

Možnosti tvorby webových stránek

1.      Pomocí redakčního systému

Při použití redakčních systémů se jejich uživatelé často potýkají s několika nedostatky. Jedním z nich je nemožnost přepnout jazyk systému, nebo kódování Některé redakční systémy jsou přehnaně složité a vyžadují zdlouhavé nastavování a klikání. Přesto však redakční systémy skýtají řadu výhod. V první řadě není potřeba nic programovat, dále umožňují naprostou nezávislost a nepřinášejí další finanční náklady.

2.      Profesionální tvorba webových stránek

Webové stránky vytvořené profesionály jsou z hlediska času a vynaloženého úsilí jistě nejjednodušším řešením. Je však třeba vybírat firmu s největší obezřetností, dobrými referencemi a solidním přístupem. Špatně vystavěný web je spíše pro zlost a bude vyžadovat následné předělání, takže celý proces se může zásadně prodražit.

3.      Vlastní tvorba webových stránek

Při vlastní tvorbě webu je prvním úkolem sehnání hostingu a domény (publikovat lze i na cizí doméně). Následuje sepsání stránek v HTML jazyce a jejich nakopírování na server. V této fázi už by měly stránky být viditelné na doméně. Výhodou tohoto postupu je bezesporu maximální možný dohled. Při vlastní tvorbě webových stránek máte všechno pod kontrolou. Nicméně vlastní tvorba webu vyžaduje značné vstupní znalosti. Bez nich se může jednat o velmi zdlouhavý proces, jehož úspěch je navíc značně nejistý.

K jakému způsobu se přikláníte? Troufáte si na svépomocí vytvořené stránky, nebo raději využijete služeb profesionálů?

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Naše-domy.cz

Český-magazín.cz

Krásné-bydlení.cz