News

Uklízení bez systému rovná se záležitost na několik hodin

Plánujete se pustit do uklízení své domácnosti? Pokud si nepovoláte na pomoc úklidovou firmu, bude úklid domácnosti pravděpodobně záležitostí celého dopoledne, ne-li celého dne. Záleží vždycky na tom, jestli se jedná o běžný úklid, nebo jestli se chcete pustit do pořádného ročního uklízení, během kterého stihnete i umýt okna nebo vytřídit šatník. V každém případě si stanovte systém, se kterým půjde uklízení doslova jako po másle!

Všechno si řádně promyslete a naplánujte předem

I profesionálové z úklidové firmy se shodují na tom, že pokud nemáte předem stanovený systém, pokud nemáte všechno dopředu promyšleno a naplánováno, úklid bude záležitost poměrně dlouhá. Dopustíte se řady chyb, kvůli kterým budete muset dvakrát vytírat podlahu, třikrát luxovat a desetkrát utírat kuchyňskou pracovní desku.

Zkrátka a dobře pokud budete mít systém, nebudete muset vynaložené úsilí zopakovat. V ideálním případě začněte odshora dolů. Pusťte se do chodby, tu až nakonec vytřete. Tento krok bude poslední i při úklidu kuchyně nebo koupelny.

S úklidovými prostředky šetřete

S čím raději šetřete, tak s úklidovými prostředky. Je to podobné jako při praní – čím méně pracího prostředku bude, tím lépe. Rozhodně neplatí, že čím více chemických prostředků zkombinujete, tím bude uklízení efektivnější, spíše tím více potrápíte svou peněženku a taky i životní prostředí, kterému chemikálie zrovna dvakrát neprospívají.

Uklízejte raději pravidelně

Když už budete mít systém a když už víte, kolik úklidových prostředků vlastně používat, pamatujte na jedno – raději uklízejte pravidelně. Ani s tím nejlepším systémem nebude úklid záležitost krátkou, pokud se vám toho nahromadí vícero. Když budete uklízet pravidelně, úklid najednou bude trvat jenom pár hodin, nikoliv celý den, a vy tím pádem svůj čas věnujete tomu, na čem vám skutečně záleží. A ne, úklid to opravdu není, to víme jistě.

Leave a comment