News

Umělecké pastelky – mnohostranné využití a nekonečné možnosti

Malování nabízí nekonečně mnoho možností, jak se vyjádřit – jak něco zobrazit. Na jeden podnět existuje několik různých možností zobrazení. Pokud si i vy rádi hrajete s barvami a tvary a kreslení se věnujete naplno nebo rekreačně – určitě toužíte hlavně po vždy výborném výsledku. Ten vám zaručeně přinesou umělecké pastelky.

Váš obrázek vaše fantazie

V kreslení nachází čím dál tím více lidí zalíbení a uklidnění, obzvláště v této uspěchané době. Papír a tužka se nahrazuje mobily a počítači a už i kreslení se dostává do digitální podoby. Jenže na papír nemá nic. Nikdy nic neuděláte tak, jako tahem vlastní ruky pastelkou po papíře. To žádný počítač nenahradí. Díky uměleckým pastelkám se vám bude na papír kreslit ještě mnohem lépe. Míchejte a kombinujte barvy – tvořte to, co vás napadne. Umělecké pastelky můžete vrstvit, barvy můžete kombinovat a vždy vám vyjde skvělý výsledek.

Je to vůbec pastelka?

Až ukážete svůj obrázek někomu druhému, možná se bude divit, že to je skutečně namalované jen pastelkami. Vaše kresby totiž budou hedvábné a jemné s lesklým povrchem a každý sebemenší detail bude přesně zobrazen – tak, jak si to přejete. To žádné jiné pastelky nedokážou – žádná bílá vynechaná místa ani nestálost barev. Pokud použijete i blendovací tužku, budou přechody barev vypadat jako natištěné než nakreslené.

Skrytý talent může být v každém z nás

Každý máme talent na něco jiného a umět opravdu skvěle malovat se nepoštěstí každému. Ale to neznamená, že nemůžete malovat krásné obrázky. Vyzkoušejte akvarelové pastelky. S těmi drobné nedostatky překryjete hravě, dají se totiž krásně rozmazávat. S přidáním kapky vody pak můžete tvořit obrázky ještě zajímavější. Je to jen na vás a na vaší fantazii. Možná, že zjistíte, že ve vás celou dobu dřímal skrytý talent – najděte ho.

Užijte si i vy radost z malování. Malujte tak, jak jste to vždy chtěli.