News

Úsměvy smutných mužů dostanou filmovou tvář

Josef Formánek, velmi úspěšný spisovatel napsal před několika lety neméně úspěšnou knihu s názvem Úsměvy smutných mužů. Vychází z jeho vlastní zkušenosti z psychiatrické léčebny, ve které bojoval s démonem jménem alkohol. Úspěšnost a oblíbenost knihy je určitě ovlivněna tím, že autor vychází sám ze sebe, nemusí si představovat něco, co sám neprožil, nepocítil. O to více je kniha pochopitelná a příběh silný. Autor knihu psal již při své léčbě přímo v léčebně.

V těchto dnech se film na motivy této knihy natáčí. V hlavní roli uvidíme známé herce, kterými jsou David Švehlík nebo Simona Babčáková. V dalších rolích se objeví neméně známí a oblíbení Jaroslav Plesl a Jaroslav Dušek. Prostředí filmu bude autentické, odehrává se mimo jiné v psychiatrické léčebně v Petrohradu. O tom, jak vážně herci celý příběh berou a natáčení filmu je pohltilo, svědčí i jejich přípravy. Někteří z nich strávili před samotným natáčením v léčebně několik dní. Přitom si sami zkusili, jaké to je dodržovat zdejší rozvrh a účastnit se terapií. Zkusit si zahrát ve filmu si mohli i někteří pacienti.

Premiéra se plánuje zhruba na duben příštího roku. Dle režiséra má být film o něco více vtipný, než je kniha. Není se čemu divit, téma, o kterém Formánek píše, není zrovna k popukání. Alkoholismus je zákeřnou, nevyléčitelnou a pro mnohé i smrtelnou nemocí. Společnost alkohol toleruje, alkoholismus jako takový ne. Je ale potřeba si říci, že pokud člověk skutečně chce a najde v sobě sílu, zvládnout abstinenci může. Je to však velký boj. Příkladem je samotný Josef Formánek. Nenechme si ujít jeho silný příběh, plný dalších nelehkých životních zkoušek, ztvárněný skvělými herci.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZpravyDnes.cz

Novinky-Zpravy.cz