News

O víně se vše důležité dozvíte od odborníků

Ačkoliv jsou Češi především národem pivařů, najdou se mezi námi i tací, kteří ocení chuť dobrého vína. Vinná réva se u nás pěstuje především na jižní Moravě, protože právě zde jsou pro ni příznivé podmínky. Na pultech obchodů se však běžně setkáte i s jinými evropskými nebo světovými víny. Které z nich si vybrat? Poradíme, kde o víně načerpat kvalitní informace.

Co znát o víně, než si ho objednáte

Před objednávkou lahvinky vína by ideálně měla proběhnout degustace, kdy si víno ochutnáte a zhodnotíte ho i dalšími smysly. Budete pak se svým výběrem stoprocentně spokojeni a nestane se, že by vám víno nakonec nechutnalo. Ne vždy však máte možnost degustace, a tak je koupě vína spíše sázkou do loterie. I tak si ale běžně o víně, které jste předem vybrali, můžete přečíst informace, co by vám při koupi měly pomoci.

Máte raději bílé nebo červené víno? Chutná vám víno stolní, zemské, jakostní nebo šumivé? Užíváte si sladké chuti nebo dáváte přednost chuti suché? To vše jsou otázky, na něž byste si měli ujasnit odpovědi, než začnete víno vybírat. Něco jiného to je, když hledáte víno na degustaci, protože pak rádi ochutnáte i jiný druh vína, samozřejmě s rizikem, že nebude stoprocentně podle vašich představ.

Konzumace vína je světovým trendem

Ochutnávka vína je rituál, který si můžete uspořádat i u sebe doma. Dvojku bílého si můžete dát k večeři, odpoledne k dobré knize či při speciální příležitosti či oslavě. Degustaci vín můžete spojit také s ochutnávkou sýrů a pečiva, pozvat své přátele či rodinu. Víno rovněž využijete při vaření. Používá se třeba na přípravu tradičního italského rizota i dalších masových a zeleninových pokrmů.

Pokud se chcete o víně dozvědět více informací, navštivte webové stránky worldofwines.eu, kde na vás čekají zajímavé články, informace o vinařských oblastech, akcích a také samotný e-shop, kde zakoupíte kvalitní české i světové víno.