News

Virtuální realita jako skvělý nástroj pro trénink pracovníků

Je velká škoda, že pojem ,,virtuální realita” je stále více rozšířený spíše v zábavním průmyslu nebo v televizi. Využití této inovace či výkřiku moderní technologie je mnohem širší. Naštěstí se každým dalším dnem povědomí o využití stále rozšiřuje a stále více se používá i pro potřeby školení nebo výuky. Rozšířená realita se stále více dostává i do korporátů.

Přemýšlíte nad tím, jak ušetřit za dlouhá školení, která pracovníkům stejně nedají to, co jste si představovali? Nechcete utrácet za cestu, což jsou náklady mnohdy přesahující daná školení? Virtuální realita je skvělým způsobem, jak ušetřit, ale také jak své pracovníky naučit tomu, co požadujete.

Dnes lze naprogramovat opravdu všechno

Ne, pracovníci se opravdu nebudou učit tomu, jak zabíjet své nepřátele. Tato myšlenka se nám do hlavy vtírá kvůli zábavnímu průmyslu, kde obrovské, a tak typické brýle našly místo nejdříve. Je pravdou, že dnes lze naprogramovat opravdu cokoliv. Zaměstnance je možné dostat na virtuální mediální brífink nebo může vést prezentaci před sálem plným lidí. A to ho samozřejmě zocelí.

Možná si říkáte, že si zaměstnanci díky VR vyzkouší celou spoustu situací, ale jelikož nebudete přítomni, nebudete vědět, zdali to zvládli tak, jak měli. Jenže softwary jsou dnes natolik chytré, že podají každému jednomu pracovníkovi zpětnou vazbu týkající se například očního kontaktu, parazitních výrazech nebo o tempu jejich řeči.

V jakém prostředí se budou vaši zaměstnanci školit?

Jinými slovy je virtuální realita opravdu skvělým tréninkovým nástrojem, který může splňovat naprosto všechno, co si umanete. Nasimulovat lze různé nestandardní situace, také lze zanalyzovat mluvené slovo nebo lze případné školení navolit podle toho, jaké je zaměření daného zaměstnance. Virtuální realita poskytuje školení i pro montážní dělníky nebo servisní pracovníky, dokonce je možné simulovat i přednášku na lékařské fakultě.