News

Výhody a nevýhody tzv. e-shopu zdarma

Jestli jste se právě rozhodli založit si vlastní e-shop, abyste mohli podnikat, je nutné si nejdříve ujasnit, na jaké úrovni budete své podnikání provozovat a podle toho si i vybrat druh a způsob založení vašeho e-shopu. Na výběr tak máte ze 3 nejznámějších druhů:

 • E-shop na míru – e-shop na míru je pro nejaktivnější druh e-shopu pro pokročilé podnikatele, kteří mají již několik zkušeností. Tyto e-shopy totiž bývají velice drahé a nezbytné je, abyste měli vlastní představu, jak má e-shop vypadat a také musíte mít požadavky, jak musí e-shop fungovat.
 • Pronájem e-shopu – e-shopy k pronájmu nabízí internetové společnosti za přijatelné ceny, ale nikdy nedostanete originalitu, protože všechny jsou vytvořeny naprosto stejně. Každý zákazník tak pozná, že nemáte vlastní e-shop. Také budete muset e-shopu věnovat mnoho času na případné úpravy nebo si dokoupit rozšířenou verzi.
 • Open source – v překladu také řečeno otevřený zdrojový kód, jinak také řečeno e-shop zdarma. Jaké jsou ale přijatelné výhody a nevýhody?

Výhody e-shopu zdarma

 • Začátečníci – e-shopy jsou primárně nejvhodnější pro každého podnikatele, který v současné době začíná. Nebudete muset nic platit, takže výdaje budou spojené pouze s produkty, které budete na e-shopu nabízet. Plně si tak můžete vyzkoušet, jak by vám podnikání šlo a jak by vás bavilo. Jestliže budete úspěšní, stejně si po čase budete chtít založit e-shop na míru, protože budete mít představu toho, co potřebujete.
 • Volný zdrojový kód – open source je zcela zdarma, může si ho tedy založit opravdu každý podnikatel. Stačí otevřít vyhledávač a vybrat si vhodnou společnost.
 • Šablony – můžete si vybrat z velkého množství šablon pro váš e-shop.

Nevýhody e-shopu zdarma

 • Český jazyk – většina e-shopu, které jsou volně k dispozici jsou zahraniční, proto všechny funkce jsou většinou v celosvětovém jazyce – angličtině. Může se tak stát, že nastavení bude pro potencionální zákazníky složité.
 • Úpravy – budete muset e-shopu věnovat i vlastní čas, abyste si upravili vzhled nebo nastavili vhodné přizpůsobení pro platby a fakturační program.
 • Zabezpečení – protože máte e-shop zdarma, jsou k dispozici pouze základní nastavení. Budete si tak muset najmout programátora, který se postará o zabezpečení, aby vám e-shop nikdo neukradl.
 • Doména – většina webových stránek, které nabízí k založení e-shop zdarma, mají pouze omezený čas – většinou tím bývá 1 kalendářní rok. Poté vám e-shop přestane fungovat, pokud nezaplatíte.
 • Údržby – u open source se často stává, že může „padat“, jsou tak nezbytné neustálé údržby a opravy. Pokud se na webových stránkách objeví někomu chyba, je nutné ji opravit. Váš e-shop tak bude neustále procházet změnou a může se tak často zasekávat a nefungovat naplno, jak byste potřebovali.

Demoverze e-shopu

Chcete si vyzkoušet profesionální e-shopové řešení na 60 dní zcela zdarma se všemi funkcemi? Stačí zadat svůj e-mail na stránce Zoner inShopzřízení demoverze zde.