News

Zbytkový alkohol v krvi jako nevítaný host. Jak ho odbourat?

Máte za sebou dlouhý a protančený večírek, který se však neobešel bez trochy toho alkoholu? Pokud vás však trápí zbytkový alkohol v krvi a pokud zároveň musíte zajet pro své příbuzné na letiště nebo musíte akutně řídit, zajímá vás jen to, jak zbytkový alkohol odbourat. Naštěstí existuje několik tipů a rad, jak se zbytkového alkoholu zbavit. 

Pomůžou tekutiny

První pomocí při odbourávání alkoholu je jednoznačně pití. Člověk by měl vypít během dne klidně až dva litry tekutin, které ho zbaví zbytkového alkoholu v krvi. Samozřejmě by se tekutiny neměly do těla lít na sílu, pijte tolik, kolik vám vaše tělo po propitém a protančeném večírku dovolí. Ideální bude, když budete pít čistou vodu z kohoutku nebo minerální vodu, která obsahuje vysoké procento magnezia. Magnezium je známé tím, že tělo následně hydratuje postupně a ne najednou, tudíž to není pro tělo takový šok. 

Kromě toho doporučujeme pít i vodu s vitaminem C. Rozpusťte si třeba šumivou tabletu nebo si do vody přidejte citron či pomeranč. 

Pomocníkem při odbourávání alkoholu je také Alcohol Killer, což je nápoj přírodního složení, který dokáže zvýšit rychlost odbourávání alkoholu až o čtyřicet procent. 

Z nápojů může pomoct i káva. Kofein, který je v kávě obsažen, totiž působí jako diuretikum, což je látka zrychlující vylučování alkoholu z těla. 

Nezapomínejte jíst

I když vám to žaludek možná nechce dovolit, stejně byste měli dostatečně jíst. Nezapomeňte se nasnídat, snídaně je opravdu základ dne, což platí u ranních kocovin dvojnásob. Snídani však nemějte takovou jako obvykle, zvolte spíše něco netradičního. V ideálním případě kyselé okurky, zavináče nebo třeba utopence.

Jídlo je po noci plné alkoholu opravdu potřebné, do konzumovaného jídla se navazují zbytky alkoholu v organismu a dostávají se tím pádem z těla ven.