News

Země kratomu: Borneo 

Zajímalo vás někdy, odkud vlastně tento kouzelný prášek pochází? Kratom pochází z několika koutů Indonésie. Jedním z nich je i ostrov Borneo, kde roste kratom v obrovském množství. Cesta kratomu z tohoto ostrova je velice obtížná a kratom čeká dlouhá cesta až do skladu kratomit.cz. Zajímá vás více o pěstování kratomu na Borneu a jakým způsobem se dostane až do ČR? Vše se dozvíte v tomto článku!

Co je to kratom? 

Kratom je tropický stálezelený strom z čeledi kávovníkovitých, pocházející z jihovýchodní Asie. Je původním stromem na Borneu, v Indonésii, Malajsii, Myanmaru a Thajsku. Listy stromu kratom někteří lidé užívají pro jejich povzbuzující a sedativní účinky. Někteří lidé užívají kratom při úzkosti, depresi a bolesti. Lidé také uvádějí, že jim kratom pomohl přestat kouřit cigarety. Pro tato použití však neexistují žádné vědecké důkazy. Kratom se nejlépe pěstuje v mokrých a vlhkých podmínkách s přímým slunečním světlem. Kratom v těchto podmínkách rychle roste a během několika let může dosáhnout výšky až 9 metrů. Strom vytváří malé žluté květy, které rostou ve shlucích. Květy kvetou po celý rok a po nich následují malé oválné plody, které obsahují semena. Listy kratomu lze žvýkat čerstvé nebo suché, práškové nebo z nich lze připravit kratomový čaj. Z výtažků z kratomu lze také vyrobit pilulky, kratom kapsle nebo tekutiny. 

Kratom Borneo

Z tohoto ostrova pochází několik druhů kratomu jako například Zlatý Kratom Gold Borneo nebo Žlutý Kratom Yellow Borneo. Pokud někomu více vyhovují kratom kapsle, tyto druhy si lze zakoupit také v kapslích – kratom kapsle Yellow Borneo a kratom kapsle Gold Borneo. Pěstování kratomu na Borneu je poměrně novým fenoménem, který se objevuje teprve v posledních několika desetiletích. Na Borneu se kratomové stromy obvykle vyskytují v deštných pralesích a mohou dosahovat výšky až 15 m. Listy kratomu se obvykle sklízejí, když jsou 10-15 cm dlouhé a 5-7 cm široké. Po sklizni se listy suší a poté se rozemelou na kratom prášek. Kratomové stromy špatně snášejí chladné počasí, a pokud jsou příliš dlouho vystaveny mrazu, odumírají. Na Borneu se stromy kratomu často pěstují v rašelinných bažinatých lesích, které mají pro pěstování kratomu ideální podmínky. 

Prodej kratomu

Prodej kratomu se v posledních letech rapidně zvýšil, jeho přeprava až z daleké jihovýchodní Asie je velice obtížná a zdlouhavá. Vše potřebuje pečlivou přípravu a skvělou komunikaci s místními farmáři kratomu. E-shop kratomit.cz dováží kratom až z dalekého Bornea a dbá na jeho nejvyšší kvalitu. Přeprava kratomu k nám do ČR  trvá i několik měsíců, ale ani to je nezastaví kvůli největší spokojenosti svých zákazníků.

Napadlo vás někdy, zda si lze kratom vypěstovat i doma či na zahradě? Bohužel nelze. Kratom, jak již bylo zmíněno výše, potřebuje velice specifické podmínky, jako třeba podnebí, které této rostlině bohužel nemůžeme dopřát k jejímu přežití. 

Zaujal vás kratom Borneo? Vyzkoušejte jej a nechte se přesvědčit o tom, jaké má kratom účinky!

Leave a comment