News

Úřadu práce není třeba se bát

Pokud přijdeme o práci, nebo se nám ji jako čerstvým absolventům zatím nedaří najít, je registrace na Úřadu práce potřebným krokem. Doby, kdy absolvent vysoké školy získal téměř okamžitě uplatnění, jsou pryč, nyní se mladí musí pořádně otáčet, aby nějaké odpovídající pracovní místo sehnali.

Úřad práce

Úřad práce

Jaká je činnost Úřadu práce

Evidence na Úřadu práce se mnozí lidé obávají. Je zde ale od toho, aby pomohl, ne aby nás odstrašoval. Jeho posláním je poskytovat informace z oblasti pracovního trhu, evidovat uchazeče o zaměstnání a nabízet volná pracovní místa. Na Úřadu práce v místě vašeho bydliště můžete procházet nabídky volných pracovních pozic, a to nejen na vývěsce, ale i na jeho internetových stránkách.

Bez práce se může ocitnout každý

Být „na pracáku“ je pro mnoho lidí ponížením, ale stát se to může každému. V tuto dobu komunikujete s příslušným úředníkem, který by se vám měl snažit vytvořit odpovídající karierní profil a zvýšit tak šanci na nalezení zaměstnání. Můžete se také přes tento úřad přihlásit na některý z rekvalifikačních kurzů a doplnit si vzdělání.

Co evidence na Úřadu práce obnáší?

S úřadem budete muset aktivně spolupracovat a pravidelně docházet na domluvené schůzky s vaším referentem. Ušetříte na zdravotním pojištění a při splnění jistých podmínek budete mít nárok i na podporu v nezaměstnanosti. Pozor na přivýdělky během vaší evidence, vše je třeba oznámit dostatečně včas a můžete si přivydělat jen určitou částku za měsíc. Pokud porušíte podmínky nebo budete bez důvodů odmítat nabízenou práci, můžete být z evidence uchazečů vyřazeni.

Nepřestávejte být aktivní

I během vaší evidence na Úřadu práce nepřestávejte hledat na vlastní pěst a nečekejte, že vám referent sám najde nějakou úžasnou pracovní pozici. Procházejte inzeráty, využijte služby personální agentury, poptejte se vašich přátel a známých.

Personální agentura Žirafa.cz